راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسندگان و چگونگی تنظیم مقالات و پرداخت هزینه ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب در راستای نظریه‌پردازی و ایجاد محلی برای بیان دیدگاه‌های صاحب‌نظران و به منظور تولید و توسعه علم، فصلنامه علمی و پژوهشی در حوزه فقه و مبانی حقوق اسلامی منتشر می‌نماید؛ لذا پژوهشگران ارجمند می‌توانند مقاله‌ها و یافته‌های پژوهشی خود را به فصلنامه ارسال نمایند. بنابراین برای محفوظ ماندن جایگاه علمی و پژوهشی این فصلنامه، فقط مقاله‌هایی پذیرفته می‌شوند که علاوه بر دارا بودن ارزش و محتوای علمی به تشخیص داوران متخصص، ساختار شکلی زیر نیز رعایت شده باشد.

شیوه تنظیم مقاله‌ها:  

1 -  مقاله‌ها باید علمی، پژوهشی، مستند، تحلیلی و دارای نوآوری ( ارائه فرضیه جدید و راه‌ حل ) باشند و مقالات ترجمه شده بدون نقد و بررسی پذیرفته نخواهد شد.

2– مقاله‌های ارسالی باید به زبان فارسی باشد و به صورت تطبیقی فقه و حقوق نگارش شوند و با توجه به اساسنامه فصلنامه، مقالاتی که تطبیقی نباشند مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

3 -  چکیده فارسی، انگلیسی و عربی، مقاله‌ها؛ هر کدام حداکثر در 250کلمه باید شامل: طرح مساله، نتیجه اصلی تحقیق و واژگان کلیدی (3 تا 5 واژه) باشد.

4- مقاله‌ها بر روی کاغذ A4، با قلم لوتوس ( B Lutus )، فونت 13 و تیترها به صورتBold تایپ شده و حداکثر در 20 صفحه و حداکثر تا 8000 کلمه تنظیم گردد.

5- مقاله‌ها دارای اهداف پژوهش، روش تحقیق، بحث، نتیجه‌گیری و پیشنهاد/انتقاد باشد.

6- مقاله‌های ارسال باید طی نامه‌ای جداگانه ضمن تأکید بر عدم انتشار مقاله در نشریات دیگر همراه با درخواست بررسی و انتشار مقاله در فصلنامه ارسال گردد و از ارسال همزمان مقاله به نشریات دیگر خودداری شود.

7- مشخصات کامل شناسنامه‌ای نویسنده یا نویسندگان با ذکر رتبه علمی، تحقیقات انجام داده، همراه با نشانی دقیق، تلفن منزل و محل کار و نشانی پست الکترونیکی در یک صفحه جداگانه ارسال گردد.

8- نسخه‌ای از حکم کارگزینی یا تصویری از مدرک تحصیلی نویسنده یا نویسندگان ارسال گردد.

9-نظر داوران محترم به منزله پذیرش نهایی مقاله نیست. هیأت تحریریه در تلخیص، ویرایش و قبول و رد  و اصلاح و حذف مقاله‌های ارسال شده آزاد است.

10- مقاله‌ها پس از وصول و پذیرش مسترد نخواهد شد.

11- ترتیب نگارش منابع در متن مقاله و فهرست منابع بر اساس شیوه استناد دهیAPA  می باشد. همچنین به منظور رفرنس دهی از نرم افزار zotero استفاده فرمایید.

یادداشت مهم: پژوهشگران محترم عنایت داشته باشند بعد از ارسال مقالات هیچ گونه تغییراتی در عنوان مقاله و نویسنده یا نویسندگان مقاله و تعداد نویسندگان( اعم از اضافه نمودن اسم استاد راهنما و مشاور و جا به جائی موقعیت نویسندگان از نفر دوم به نفر اول و بالعکس و...) و تغییر درجه علمی آنان و... به هیچ وجه پذیرفته نخواهد شد.

ضمناً اضافه می نماید پژوهشگران محترم در ارسال مقالات، محور موضوعات فصلنامه را رعایت نمایند و مقالات باید به صورت تطبیقی فقه و حقوق باشند و مسوولیت عدم رعایت این موارد بر عهده پژوهشگران می باشد و وجوه واریزی تحت هیچ شرایطی از قبیل اشتباه در ارسال و عدم اطلاع از حوزه پژوهشی فصلنامه و بازپس گیری مقاله و.. قابل استرداد نخواهد بود.

    راهنمای پرداخت هزینه های داوری و چاپ مقالات

پیرو مصوبه شورای پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب در خصوص هزینه چاپ مقالات در فصلنامه فقه و حقوق بناب، به استحضار می رساند مقرر شده است از تاریخ1399/03/31 برای هر مقاله جهت ارسال به داوری مبلغ دو میلیون و پانصدهزار ریال و در صورت تأیید مقاله مبلغ شش میلیون ریال دیگر جهت چاپ مقاله از پژوهشگران محترم دریافت گردد.

لازم به یادآوری است در صورتی که مقاله از طرف داوران محترم، مردود اعلام شود مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال اولیه، قابل بازگشت به پژوهشگران نیست.بنابراین پژوهشگران محترم در بدو امر هزینه داوری مقالات را به شماره حساب بانک ملی 0226270431008  به نام حساب مشترک مدیر مسوول و مدیر داخلی(سید باقر سیدی و علی دادمهر) واریز و حتماً در بالای فیش واریزی قید کنند  از بابت داوری مقاله ارسالی به فصلنامه فقه وحقوق دانشگاه آزاد بناب) و سپس تصویر یا اسکن فیش واریزی را به  عنوان فایل ضمیمه در سایت فصلنامه بارگذاری نمایند پس از داوری مقالات نتیجه داوری به فرستنده یا فرستندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد تا هزینه انتشار مقاله به همان شیوه واریز شود ( شماره حساب 0226270431008 و بالای آن نوشته شود ازبابت هزینه انتشار مقاله در فصلنامه فقه و حقوق.) 

 

مراحل ارسال مقاله به فصلنامه

1) تنظیم و آماده سازی فایل مقاله با استفاده از قسمت"راهنمای نویسندگان و چگونگی تنظیم مقالات"

 (توصیه می شود که راهنمای نویسندگان مقالات به طور دقیق مطالعه شود).

2)   ثبت نام در سامانه و دریافت نام کاربری و رمز عبور(فقط یک بار در سامانه ثبت نام شود و از ثبت نام های متعدد خودداری شود.

3) ورود به سامانه و ارسال مقاله با فرمتword (ارسال چکیده فارسی و انگلیسی در فایل اصلی مقاله و ارسال چکیده عربی در فایل ضمیمه) و اسکن فیش واریزی داوری

4- پژوهشگران محترم  هنگام ارسال مقاله به عنوان مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان، نفر اول و دوم و.. درجه علمی و نیز فرمت خاص دانشگاه خود (جهت برخورداری از امتیاز مقاله)توجه نمایند. بعد از انتشار مقاله،هیچ تغییراتی داده نخواهد شد.

5) گواهی های پذیرش الکترونیکی،فقط از طریق سامانه فصلنامه و ایمیل فصلنامه دارای اعتبار است و ابتدا گواهی پذیرش به صورت سیستمی بدون مهر و امضاء صادر می شود و با درخواست پژوهشگر یا پژوهشگران، گواهی پذیرش چاپی با مهر و امضاء  نیز صادر می شود.

6- در صورت داشتن هر گونه مشکل با ایمیل فصلنامه(bonabulaw@yahoo.com) مکاتبه نمایید( و ایمیل مورد نظر تنها ایمیل معتبر فصلنامه می باشد).

7-   تصویر تأییدیه علمی مقاله توسط اساتید راهنما و مشاور همراه با امضاء(برای مقالاتی که جهت تسویه مقطع دکترا و نیز تأییدیه علمی مقاله توسط استاد راهنما در مقالاتی که جهت برخورداری از امتیاز پایان نامه کارشناسی ارشد ارسال می شود)

8- نویسندگان باید در قسمت فایل های ضمیمه،تصویر برگه امضاء شده که دلالت بر انفرادی یا مشترک بودن مقاله باشد ارسال نمایند.در مقالات مشترک برگه مزبور باید ممضی به امضای تمام نویسندگان باشد.

* عدم رعایت هریک از موارد فوق الذکر باعث خواهد شد مقاله از روند داوری خارج شود*